השקעות הנדל”ן החמות של 2013: ארה”ב וטורקיה

ארה”ב נמצאת בראש רשימת המקומות שבהם משקיעי נדל”ן מעדיפים להשקיע ב-2013, וטורקיה טיפסה במעלה הדירוג וניצבת במקום הרביעי, לפי סקר של איגוד המשקיעים הזרים בנדל”ן (AFIRE). סין, לעומת זאת, איבדה מעט מזוהרה.

הסקר הציג תמונה אופטימית יותר לגבי הכלכלה ושוק הנדל”ן האמריקאיים השנה לעומת שנים קודמות. לראשונה מאז 2001, ארבע מבין חמש הערים שמשקיעים מעדיפים נמצאות בארה”ב. ב-2012 33% מהנסקרים החזיקו בהשקפה פסימית, אך 81% אמרו כי הם מתכוונים להגדיל את אחזקותיהם בארה”ב ב-2013.

בדירוג הערים הטובות ביותר להשקעה בעולם ניצבה ניו יורק במקום הראשון, ואחריה לונדון – כפי שהיה ב-2012. סן פרנסיסקו עלתה מהמקום החמישי לשלישי, ויוסטון, שלא דורגה בשנה שעברה, הגיעה למקום החמישי. וושינגטון ירדה מהמקום השלישי למקום הרביעי, מה שמשקף את חששות המשקיעים מפגיעה בתקציבי המשרדים הממשלתיים והשפעתה האפשרית על תעסוקה בעיר הבירה.

לפי הסקר, ארה”ב ממשיכה להיות המדינה שמשקיעים מעריכים כי היא מספקת את השקעות הנדל”ן היציבות והבטוחות ביותר. (ראה כיצד הדרך לדירה בישראל עוברת בארה”ב). קנדה, גרמניה, אוסטרליה ובריטניה מגיעות בעקבותיה, כפי שהיה ב-2012. ארה”ב שמרה גם על דירוגה כמדינה המספקת את ההזדמנויות הטובות ביותר לעלייה במחירי הנדל”ן, עם 55% מהנסקרים שהצביעו בעדה. ברזיל היתה במקום השני, עם 17%. בריטניה טיפסה למקום השלישי, וטורקיה טיפסה מהמקום התשיעי בשנה שעברה למקום הרביעי.

סין, שדורגה ב-2012 במקום השלישי, נעלמה מהדירוג כליל השנה, ולא קיבלה אפילו קול אחד. גם עריה הידרדרו: שנחאי ירדה מהמקום החמישי למקום 12, הונג קונג ירדה מהמקום השמיני למקום 19. “כולם חוששים מהאטה בצמיחה הכלכלית בסין, ויש חוסר ודאות רב בנוגע להחלפת המנהיגות”, אמר פטגטר.

גם אירופה לא זכתה לתוצאות טובות. כ-80% מהמשיבים לסקר אמרו כי הם מאמינים שאירופה תמשיך להיות במיתון ב-2013.

השקעות הנדל”ן החמות של 2013: ארה”ב וטורקיה
דרג את המועד

היה הראשון להגיב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*