יתרונות העיר ברלין למשקיעים בנדל”ן

בשנים האחרונות הופכת ברלין לאטרקציה לא רק עבור תיירים ומטיילים מישראל וממדינות רבות נוספות, שמגיעים אל העיר התוססת כדי לטעום קצת מהקסם שלה, אלא גם עבור משקיעים בנדל”ן בגרמניה שמזהים את הפוטנציאל ואת היתרונות הרבים של העיר הזו בכל הקשור להשקעות ולרווח כלכלי מקניית דירות ובתים בעיר.

לפני שנדבר על היתרונות הקשורים לנכסים עצמם, חשוב להודות שהיתרון הכי גדול של ברלין הוא ברלין עצמה. מדובר באחת הערים האטרקטיביות ביותר באירופה, עם אווירה של תרבות, אמנות, חדשנות, סבלנות והצע עצום של מקומות בילוי, אטרקציות, מסעדות, חיי לילה, חנויות ועוד. ברלין הפכה להיות בירה תרבותית של אירופה כשצעירים מכל מדינות אירופה וממדינות רבות נוספות ברחבי העולם הגיעו אליה והקימו בה את בתיהם. התוצאה היא עיר תוססת, מלאה בחן ומבוקשת מאד למגורים.

עסקאות רכישה כדאיות במיוחד

לא רק המיתוג התרבותי של ברלין והאופי המיוחד שלה הופכים אותה למקום אטרקטיבי עבור משקיעי נדל”ן, אלא בראש ובראשונה ההזדמנויות הכלכליות שהיא מציעה. מחירי הנכסים בברלין, למרות שמדובר בעיר פופולרית כל כך, הם עדיין נמוכים באופן משמעותי ממחירי נכסים דומים בבירות אירופה האחרות, כולל בירות קטנות יותר כמו פראג או בודפשט.

מחיר של דירה בברלין יכול לנוע בין מיליון ומאתיים אלף שקלים ועד למיליון וחמש מאות אלף שקלים, כשמדובר בדירה מרווחת במיקום טוב – המחיר הזה הוא הרבה יותר נמוך ואטרקטיבי ממחיר של דירה ממוצעת בישראל – בערים וביישובים הרבה פחות מפתים מברלין.

רבים מהישראלים ומהמשקיעים הזרים שמגיעים לברלין מגלים שהמחיר הנוח מאפשר להם להשקיע לא רק בדירה אחת, אלא לרכוש מבנים בעלי מספר דירות ולמקסם את הרווח שלהם.

פופולריות בקרב דיירים מברלין ומכל רחבי העולם

שוק הנדל”ן של ברלין מציע תמיד הזדמנויות להשכרת דירות ברווח גבוה. למרות שבחוק הגרמני נאמר שלא ניתן להעלות את שכר הדירה עבור דיירים שנמצאים בנכס בעת רכישתו, רק לאחר שלוש שנים וגם זאת עם הודעה מראש שלושה חודשים לפני העלאת שכר הדירה, עדיין מדובר בעסקה שווה. דירות בברלין מבוקשות על ידי שוכרים כל הזמן – בין אם מדובר בדיירים לתקופות קצרות, בדיירים ברלינאים שמחפשים דירה לטווח ארוך, בסטודנטים או בכל סוג אחר של דיירים, תמיד תמצאו שוכר.

דירות בברלין, בייחוד אם הן מטופלות ומתוחזקות בצורה טובה – וזאת אפשר לעשות באמצעות חברת החזקה מנוסה ומקצועית – כמו אייזנברג החזקות, דירות כאלו נחטפות מהר על ידי שוכרים ולכן הרווח החודשי מהשקעה בנכס בברלין הוא בטוח.

בין אם מדובר במחיר אטרקטיבי של דירות להשקעה או בזרימה הקבועה של שכר דירה אל המשקיע, בגלל ביקוש ופופולריות, ברלין מציעה אפיקי השקעה איכותיים וזמינים בנדל”ן. זוהי כנראה הסיבה שבשנים האחרונות מפנות חברות החזקת נכסים את האנרגיות והמאמצים שלהן לסייע ליזמים משקיעים להגשים את הפוטנציאל ולרכוש נכס בברלין, לפעמים גם מספר נכסים שונים.

יתרונות העיר ברלין למשקיעים בנדל”ן
דרג את המועד

היה הראשון להגיב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*