מיסים המטיבים עם רוכשי דירות בברלין

משקיעים רבים שרוצים לרכוש דירות בברלין מתלבטים מאד האם ללכת על עסקה כזו, שהרווחיות בה כרוכה בהתנהלות מול הבירוקרטיה הגרמנית לצד התמודדות עם חוקים שלא תמיד הולכים יד ביד עם הרצון להרוויח. חברת אייזנברג החזקות בעלת הכרות טובה עם החוק הגרמני ומגלה שיש גם חוקים שמקלים על רוכשי דירות בברלין ועוזרים להם למצות את עסקאות הנדל”ן על הצד הטוב ביותר.


מיסוי נמוך על רכישת כמה דירות

החוק הגרמני מעודד כיום השקעה בגרמניה ובברלין בפרט ולכן ככל שתשקיעו יותר, כך תשלמו פחות מיסים. כל עסקת קנייה בגרמניה מחייבת את המשקיע בתשלום של מס רכישה בשווי 5% מערך העסקה, לצד תשלומים קטנים נוספים על רישום וביול. ברוב המקרים יתווספו אל המיסים האלו גם מיסים שקשורים למשכנתא וכרוכים בה – אלא אם כן מדובר בהשקעה גדולה.

החוק מתחשב במשקיעים בכל הקשור לתשלומי מיסים על המשכנתא ומאפשר להם להפחית את המיסים ככל שההשקעה גדלה. המיסוי על המשכנתא הוא רק כאשר מגיעים לסכום של מעל ל-8000 אירו לנכס, לכן בדרך כלל לא תצטרכו לשלם את המיסוי הזה. גם אם לוקחים שתי דירות ויותר, הסכום לא יגיע ל-8000 אירו.


מרוויחים גם ממכירה

החוק בגרמניה בכל הקשור למשכנתאות אומר שגם אם השקעת בנכס והחלטת למכור אותו, תוכל לקבל פטור ממס ולא לשלם את מס השבח. לפי החוק, אם הנכס מוצע למכירה בתוך עשור מהרגע שנקנה, ישנו פטור מהמס ואין צורך לשלם אותו. כתוצאה מכך ניתן לשבח את הנכס במהלך שנים מעטות ולהגיע לסכומי מכירה גבוהים יותר, בלי לשלם את המיסים.


אפשר להעלות את שכר הדירה

חוק נוסף שאינו קשור באופן ישיר למיסוי אבל מאפשר לרוכשי דירות בברלין מרווח נשימה קשור להעלאת שכר הדירה. לפי החוק בגרמניה ניתן להעלות את שכר הדירה אחת לשלוש שנים, שזה מוקש שיכול להיות מהותי עבור משכירים רבים. אם זאת, יש לחוק הזה גם יתרון משמעותי – אפשר להעלות ב-20% את שכר הדירה לאחר שלוש שנים, בייחוד אם הנכס עבר השבחה. כל מה שצריך לעשות הוא להודיע לדיירים שלושה חודשים לפני מועד העלאת שכר הדירה.

אלו הם רק כמה מהחוקים הקשורים למיסוי על דירות בברלין. הכרות עם החוק הגרמני בכל הקשור לרכישת נכסים במדינה, שידוך עם חברת החזקות מנוסה ומקצועית שיש לה שורשים בברלין והכרות עם השוק הנדל”ני בעיר והרבה סבלנות יוכלו בסופו של דבר להוביל אתכם לרווח כלכלי.

אנו רגילים להתמודד עם מערכת מיסוי שמקשה פעמים רבות על רוכשי דירות וגם בגרמניה רבים מהחוקים נוטים לצד הדיירים ופחות לצד רוכשי הדירות. למרות זאת, אפשר למצוא לא מעט חוקים הקשורים למיסוי ומטיבים עם רוכשי הדירות בברלין. זוהי כנראה הסיבה שברלין הפכה לפנינת נדל”ן פופולרית כל כך בקרב משקיעים מכל רחבי העולם ומישראל בפרט.


 למידע נוסף למשקיעים בגרמניה

 

מיסים המטיבים עם רוכשי דירות בברלין
דרג את המועד

היה הראשון להגיב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*